ZWROTY I REKLAMACJE

Odstąpienie od umowy

Dokonując zakupu w sklepie internetowym kidimax.tv masz prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Możesz dokonać zwrotu całego lub części zamówienia. Pamiętaj, że zwracany towar musi być pełnowartościowy. Aby odstąpić od umowy :

  • 1. W terminie do 14 dni licząc od daty odebrania przesyłki należy wysłać na adres sklepu pisemne oświadczenie odstąpienia od umowy. Następnie niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie do 14 dni licząc od daty oświadczenia odstąpienia od umowy, należy odesłać produkt.
  • 2. jeśli moment wysłania oświadczenia odstąpienia od umowy jest jednoznaczny z momentem odesłania towaru to obowiązuje termin 14 dni od otrzymania przesyłki.
  • 3. warunkiem skutecznego odstąpienia od umowy jest: pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy podpisane przez Konsumenta odesłanie towaru nie noszącego śladów użytkowania, uszkodzenia, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.
  • 4. Sprzedawca, w przypadku prawidłowego odstąpienia przez konsumenta od umowy zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, zobowiązuje się do zwrócenia zapłaty za odesłany towar (w przypadku gdy zwracane jest całe zamówienie, Sprzedawca zobowiązuje się również zwrócić kwotę wydaną przez Konsumenta na dostarczenie przez sklep towaru do Konsumenta) niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie do 14 dni licząc od daty otrzymania zwróconego towaru. Zwrot należności zostaje wykonany na numer konta podany przez konsumenta.
  • 5. W przypadku jeśli Konsument zwraca całe zamówienie, Sprzedawca zobowiązuje się oddać kupującemu nie tylko cenę towaru, ale także kwotę wydaną na jego dostarczenie do nabywcy (przesyłka od sklepu do konsumenta – najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep). Korzystając z prawa do zwrotu, konsument płaci więc jedynie za odesłanie towaru do sklepu (przesyłka od konsumenta do sklepu). W przypadku gdy Konsument zwraca tylko część zamówienia (np. jeden z trzech zamówionych produktów), sprzedawca oddaje Kupującemu tylko cenę towaru.
  • 6. Poniżej zamieszczony został wzór oświadczenia dotyczącego rezygacji z zamówienia.

REKLAMACJE

Zamawiając produkty w sklepie internetowym kidimax.tv , masz prawo do złożenia reklamacji, gdy produkt jest wadliwy, lub nie spełnia warunków zawartej umowy.

Aby złożyć reklamację wypełnij odpowiedni formularz i odeślij go do nas na adres mailowy kontakt@kidimax.pl

Reklamowane towary (wraz z formularzem) prosimy odesłać na adres: Kidimax Sp. Z o.o. 00-140 Warszawa, ul. Aleja Solidarności nr 117 lok. 207 (Przed wysyłką prosimy o wcześniejszy kontakt mailowo na adres kontakt@kidimax.pl).

Twoja reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni, licząc od dnia otrzymania od Ciebie reklamowanych towarów i formularza z opisem przyczyny reklamacji i oczekiwań dotyczących sposobu jej rozpatrzenia.

Skontaktujemy się z Tobą po rozpatrzeniu reklamacji.

Dla każdej pozytywnie rozpatrzonej reklamacji – zgodnie z Twoim wyborem wymienimy towar na wolny od wad, zwrócimy środki, naprawimy lub obniżymy jego cenę, chyba, że naprawa lub wymiana na nowy będą niemożliwe lub wymagać będą nadmiernych kosztów (np. jeśli nakład zakupionego przez Ciebie towaru zostanie wyczerpany). W takim przypadku masz prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy