BAJKI DLA DZIECI

Odtwórz wideo

Trzy sita

Bajka do Podusi – Trzy sita. Bajka inspirowana opowieścią dydaktyczną słynnego greckiego filozofa Sokratesa. Opowiada Mirella Rogoza-Biel.

Czy wszystko co słyszymy lub sami wypowiadamy jest mądre, dobre i pożyteczne? Czy nie zajmujemy się zbyt często plotkami, niesprawdzonymi historiami, z których nie płynie żadne dobro, żadna mądrość i nie ma w nich żadnych wartości? Warto się nad tym zastanowić, warto też o tym porozmawiać z dzieckiem. 

Odtwórz wideo

Krzysiu i słoń

Bajka do Podusi – Krzysiu i Słoń. Bajka inspirowana opowieścią Jorge Bucay z książki „Pozwól, że ci opowiem…” Opowiada Mirella Rogoza-Biel. 

Kolejna bajka z morałem. Czy to co dla nas jest rozrywką i zabawą nie przynosi komuś bólu i cierpienia? Czy nie popadamy w zwątpienie i brak wiary we własne siły, tylko dlatego , że kiedyś próbowaliśmy i nam się nie udało?  

Odtwórz wideo

Śnieżynka

Bajka do Podusi – Śnieżynka. Bajka inspirowana opowieścią Jorge Bucay z książki „Pozwól, że ci opowiem…” Opowiada Mirella Rogoza-Biel. 

Kolejna bajka z morałem. Śnieżynka – tekst oparty na motywach tradycyjnej rosyjskiej bajki. 

Odtwórz wideo

Dwa drewniane talerze

Dwa drewniane talerze – bajka dla dzieci, inspirowana tradycją hinduską. Opowiada Mirella Rogoza-Biel. Tekst i animacja Kidimax.

Bajka uczy nas szacunku dla starszych ludzi, do cierpliwości i wyrozumiałości. Uświadamia nam również to, że wszyscy dzisiejsi staruszkowie byli kiedyś małymi dziećmi i każde dziecko będzie kiedyś starym człowiekiem.

Więcej bajek na stronie: